Udvalget bag Hyldgårdsmarkedet

Kontaktpersoner for udvalget bag Hyldgårdsmarkedet:

 
Jens Chr. Hyldal, H C Lumbyesvej 49, 7430 Ikast
Ansvarlig for økonomi & hjemmeside
Tlf. 5170 8604
e-mail: hyldal@gmail.com
 

Britta Nedergaard, 7430 Ikast
Ansvarlig for hjælpere i boderne + diverse:
Tlf. 9960 4000
e-mail: brittahn@gmail.com

Karsten Vang. H.C. Lumbys Vej 10, 7430 Ikast
Ansvarlig for tombolaen samt sponsorer:
Tlf. 97 14 01 61. mobil 40 5 541 82
e-mail: kv@hbtrapper.dk

 
Janni Degn, Tove Ditlevsens Vej 82, 7430  Ikast
Ansvarlig for underholdning – markedets festabe 🙂
mobil: 61 69 52 25   
e-mail: Janni.degn@hotmail.com

Sigmund Rubeksen, Grønhøj 16, Ikast
Ansvarlig for indkøb
Mobilnummer: 20647065
e-mail: s.rubeksen@gmail.com

Nanna Mertner, Lyøvej 32, Hammerum
Ansvarlig for struktur og orden
Mobil. 61 66 99 38
e-mail: nanna.mertner@gmail.com

Troels Smedegaard, 
Ansvarlig for Parkering & skilte
troels@t-smedegaard.dk
Mobil. 21 41 18 52

Robert Bagger, Claudisvej 16, 7430 Ikast
Ansvarlig for lidt af det hele 🙂
robag@ikast-brande.dk
Mobil. 60 80 31 31

Torben Rønnow Jensen, Jacob Gades Vej 15, 7430 Ikast
Ansvarlig for tombola & sponsorer
Torben.ronnow.jensen@gmail.com
Mobil. 30 58 80 10

Jesper Frølund Arevad, Marie Bregendahls vej 101, 7430 Ikast
Ansvarlig for el
jesper.arevad@hotmail.com 
Mobil. 30 57 01 38

Stine Hansen, 2199 8586
Ansvarlig for lidt af det hele
hellekjaer@msn.com